cgi-sample 1.1.1 - en to uk translation catalogue (14 entries)

en: Sample script for CGI/ERB and gettext
uk: Зразок сценарію для CGI/ERB і gettext

en: Set [%s] as the cookie of your WWW Browser.
uk: Встановити [%s] як cookie у вашому броузері

en: Back
uk: Назад

en: an ERB/CGI sample (UTF-8).
uk: Зразок ERB/CGI сценарію (UTF-8)

en: an ERB/CGI sample (UTF-8). This sample uses the same container as sample 1 but has a different rhtml file.
uk: Зразок ERB/CGI сценарію (UTF-8). Цей зразок використовує той же контейнер, що і перший зразок, але має інший файл rhtml.

en: an ERB/CGI sample (Auto-Detect charset).
uk: Зразок ERB/CGI сценарію (авто-визначення набору символів)

en: Ruby-GetText CGI sample scripts
uk: Зразок сценарію Ruby-GetText CGI

en: Supported Locales:
uk: Сумісні локалі:

en: Auto-Detect a locale from the WWW browser
uk: Автовизначення локалі з броузеру

en: Set locale as a "lang" parameter
uk: Встановити локаль параметром "lang"

en: Set "lang" to cookie.
uk: Встановити "lang" в cookie.

en: Click one of the link below, and then click "Auto-Detect a locale from the WWW browser" samples.
uk: Нажміть на однe з посилань і натисніть "Автовизначення локалі з броузеру"

en: Source codes
uk: Коди джерела

en: index.cgi is also a Ruby-GetText sample script using CGI(not ERB).
uk: index.cgi є також зразком скрипта Ruby-GetText з використанням CGI(не ERB).
