cgi-sample 1.1.1 - en to sr translation catalogue (14 entries)

en: Sample script for CGI/ERB and gettext
sr: Пример скрипта за CGI/ERB и gettext

en: Set [%s] as the cookie of your WWW Browser.
sr: Подеси [%s] као куки вашег WWW прегледачa.

en: Back
sr: Назад

en: an ERB/CGI sample (UTF-8).
sr: један ERB/CGI пример (UTF-8)

en: an ERB/CGI sample (UTF-8). This sample uses the same container as sample 1 but has a different rhtml file.
sr: један ERB/CGI пример (UTF-8). Овај пример користи исти контејнер као и пример 1, али има другачији rhtml фајл.

en: an ERB/CGI sample (Auto-Detect charset).
sr: један ERB/CGI пример (Auto-Detect charset).

en: Ruby-GetText CGI sample scripts
sr: Ruby-GetText CGI примери скриптова

en: Supported Locales:
sr: Подржани језици:

en: Auto-Detect a locale from the WWW browser
sr: Аутоматска детекција језика из WWW прегледача

en: Set locale as a "lang" parameter
sr: Подеси језик као "lang" параметар

en: Set "lang" to cookie.
sr: Подеси "lang" у куки.

en: Click one of the link below, and then click "Auto-Detect a locale from the WWW browser" samples.
sr: Кликните један од линкова испод, а затим кликните "Аутоматска детекција језика из WWW прегледачa" primere.

en: Source codes
sr: Изворни код

en: index.cgi is also a Ruby-GetText sample script using CGI(not ERB).
sr: index.cgi је такође Ruby-GetText пример скрипта који користи CGI (а не ERB).
