cgi-sample 1.1.1 - en to cs translation catalogue (14 entries)

en: Sample script for CGI/ERB and gettext
cs: Ukázkový skript pro CGI/ERB a gettext

en: Set [%s] as the cookie of your WWW Browser.
cs: Nastavit [%s] jako cookie Vašeho WWW prohlížeče.

en: Back
cs: Zpět

en: an ERB/CGI sample (UTF-8).
cs: ukázka ERB/CGI (UTF-8)

en: an ERB/CGI sample (UTF-8). This sample uses the same container as sample 1 but has a different rhtml file.
cs: ukázka ERB/CGI (UTF-8). Tato ukázka používá stejný container jako ukázka 1, ale jiný rhtml soubor.

en: an ERB/CGI sample (Auto-Detect charset).
cs: ukázka ERB/CGI (Auto-Detect charset).

en: Ruby-GetText CGI sample scripts
cs: Ruby-GetText ukázkový CGI skript

en: Supported Locales:
cs: Podporované jazyky:

en: Auto-Detect a locale from the WWW browser
cs: Automatická detekce jazyka z WWW prohlížeče

en: Set locale as a "lang" parameter
cs: Nastavit jazyk parametrem "lang"

en: Set "lang" to cookie.
cs: Nastavit cookie "lang"

en: Click one of the link below, and then click "Auto-Detect a locale from the WWW browser" samples.
cs: Klikněte na jeden z níže uvedených odkazů a pak klikněte na "Automatická detekce jazyka z WWW prohlížeče".

en: Source codes
cs: Zdrojové kódy

en: index.cgi is also a Ruby-GetText sample script using CGI(not ERB).
cs: index.cgi je také ukázka Ruby-GetText CGI skriptu (bez ERB).
